metoda

To na jaką metodę się zdecyduję zależy zasadniczo od celu jaki obierzesz. Nasza praca ukierunkowana jest na konkretny punkt, który określisz na pierwszej sesji. Ponieważ jesteś na początkowym etapie dokonywania życiowych wyborów, a określony przez Ciebie cel może wymagać szerokiego horyzontu postrzegania, pracę coaching'ową możemy wesprzeć stosując inne metody. Opis ich wszystkich znajdziesz poniżej.

 

Coaching

To Ty decydujesz dokąd idziesz i co tam robisz. Ja dbam o proces i o jego właściwy przebieg. Odpowiedzialność za sformułowanie celu i jego realizację leży na Twoich barkach. Ja wspieram Cię w tej drodze - jestem Twoim "towarzyszem" - jednak to Ty wiesz dokąd chcesz iść i po co, a dzięki tej metodzie dowiesz się jak. To właśnie jest jej unikalny, wyjątkowy charakter.

 

Mentoring

Jeśli obszar w jakim chcesz się rozwijać zawiera się w wiedzy eksperckiej jaką posiadam będę mógł wesprzeć Cię swoim doświadczeniem. Dzięki temu wzrośnie szansa, iż zaczniesz działać szybciej i efektywniej. Jednocześnie zaoszczędzisz czas szukając odpowiednich źródeł aby pozyskać potrzebną Ci wiedzę.

 

Trening

W sytuacji, gdy okaże się, iż niezbędne Ci są konkretne kompetencje psychospołeczne (zwane także miękkimi), możemy przejść przez proces krótkiego treningu, który Cię w nie wyposaży i pozwoli przećwiczyć w praktyce. Tak by po samodzielnych kolejnych treningach "weszły Ci one w krew" czyli uzyskały wysoki poziom automatyzacji.

 

Konsulting

Może się zdażyć, iż nurtuje Cię pewne zagadnienie natury społecznej czy psychologicznej i chcesz zkonfrontować swoją ocenę sytuacji z opinią eksperta. Wtedy mogę właśnie jako "konsultant" odnieść się do kwestii, z którą do mnie przyszedłeś. Pokazać Ci jej wielowymiarowość oraz zająć stanowisko względem oceny jaką mi przedstawiłaś/eś.

 

Doradztwo

Tutaj mówimy już o proponowaniu rozwiązań, alternatyw i metodologii jaką możesz się posłużyć. W tym obszarze to ja przejmuję na siebie znaczną część ciężaru i odpowiedzialności za przebieg Twojej zmiany. Sugeruję Ci jaką drogę wybrać i uzasadniam dlaczego. W doradztwie pojawia się też mikroedukacja czyli m.in. elementy mentoringu.

 

Diagnoza psychologiczna

By dowiedzieć się więcej na swój temat, w oparciu o narzędzie Insights Discovery, możesz skorzystać z badania oraz sesji coachingowej, podczas której pomogę Ci zrozumieć wszystkie wyniki i zinterpretować je w kontekście tego jak funkcjonujesz na codzień prywatnie i zawodowo.

 

To w jaki sposób wyznaczysz swój cel i co nim będzie, zdeterminuje metodę jaką będziemy pracować. Zawsze jednak, wiodącym nurtem naszej pracy pozostanie coaching.

 

Ze względu na moją etykę zawodową, bym mógł Ci pomóc, musisz być osobą pełnoletnią. Jeśli nie masz jeszcze 18 lat, do rozpoczęcia naszej pracy konieczna będzie zgoda osoby dorosłej, pod której opieką się znajdujesz.